| tweety21 a întrebat:

Am incercat sa instalez windowsul 7, dar cand se instaleaza se opreste la 81% mereu, l-am mai instalat de mai multe ori inainte si a mers, dar acum mi-a facut din asta si nu stiu de ce si ce sa fac.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai nevoie de alt windows 7, asta care se opreste vine cu erori.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca acelasi cd a mers alta data si iti face asta brusc, sunt doua posibilitati - hardul are baduri fizice sau cd-ul a capatat un defect - zgarietura profunda, punctie, a fost afectata foita unde se stocheaza datele de la o carioca sau vreun sticker. Altfel daca e exact exact acelasi cd/dvd, nu are cum sa nu mearga.

| tweety21 explică (pentru AlexanderAdrian):

Paii mi-e nu mi se pare sa fie zgariat sau ceva, dar uite eu azi am dat pe format la c ca sa se stearga ce e in el, deoarece eu data trecuta l-am salvat pe D si poate e din cauza asta, sau nu stiu dar se opreste mereu la 81%, ce ar trebui sa fac, deoarece am incercat de 4 ori sa il reinstalez si nimicsad

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru tweety21):

N-are importanta pe ce partitie il pui. Incearca cu un alt windows pus pe alt dvd. E clar ca ceva se intampla.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Inseamna ca windows-ul e piratat si iti cere codul de inregistrare. Indiferent de situatie cand reinstalezi un windows, cu formatarea partitiei pe care il instalezi, totul va fi exact asa cum e pe cd-ul pe care il folosesti, adica o iei de la zero. Cu un windows cu licenta n-ai avea problemele astea cu genuine validation. Nu te pot sfatui in sensul asta, doar sa-ti spun ca poti avea probleme cu hard diskul sau cu cd-ul in cauza. Instaleaza alt windows.

| tweety21 explică (pentru AlexanderAdrian):

Am doar acest cd sunt cum sa fac pc.ul merge super greu, iar nu am de unde aa fac rost de alt cd, dae pot face cumva sa mearga mai repede? Mi.am instalat metin si mi s.a dus de tot'si l-am dezactivat deci ce ar trebui sa fac dar fara sa instalez windowsul ca nu am cum

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru tweety21):

Nu ai ce sa-i faci evident, daca acel cd se blocheaza in instalare, gaseste alt cd la un prieten eventual.