| lombardi a întrebat:

Am instalat avast free, dupa care l-am dezinstalat. Acum nu am niciun fel de antivirus dar in "security center" la "virus protection " scrie ON. "avast reports that it is up to date and virus scanning is on" De ce daca e dezinstalat? Si inca am verificat in program files sa fie sterse toate filele.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Numai în registru, în user folders/apps data/roaming(foldere ascune) de acolo nu ai șters, precum și serviciile Avast-ului nu le-ai oprit.
Chestia cu serviciile se rezolvă după restart, dar urmele lui nu se vor șterge numai manual.
Deci mica disuncție provine de la serviciile Avas-ului, servicii ce înca sunt active(v: run/services.msc cum stă treaba).
Succes