| Ciubotaru12 a întrebat:

Am instalat de curand windows xp sp3 si nu stiu cum sa fac ca nu imi arata tot ecranul si cand deschid internet explorer imi arata ca trebuie sa ma duc la tools si sal setez, ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi eu bănuiesc că ar 2 probleme
1 Nu ai instalat driver-ul pentru placa video
2 Nu ai setat rezoluţia ecranului corect
Remedii:
1. Instalează driver-ul plăcii video de pe Cd-ul ce vine o dată cu placa de bază al PC-ului; de obicei scrie pe el Motherboard.
2.Setarea rezoluţiei monitorului se face din Click dreapta pe Descktop/Proprieties
-Din fereastra ce apare navighează sus în taburile alea la „settings"
- Din fereastra ce apare vei vedea undeva în stănga jos un cursor asemănător cu cel de volum, numai că este orizontal/
-Mută cursorul acela la rezoluţia corectă a monitorului tău(asta depinde de ce monitor ai; la mine e la 1024 X 768)
Succese şî sper că te-am ajutat.

| Slavian a răspuns:

Schimba rezolutia dand click dreapta pe desktop, properties, display, si te descurci...
Daca nu, contacteaza-ma pe PM.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil trebuie sa mai dai detalii, eu nu pot intelege exact problema ta. Incearca sa reformulezi.
Nu-ti arat tot ecranul? Poate n-ai instalat driverul video si iti afiseaza Windows aiurea imaginea pe monitor. Iar cu Internet Explorer... poate n-ai instalat driver-ul placii de retea sau n-ai configurat o conexiune la internet.