| eliza a întrebat:

Am instalat windows 7 in virtualbox si mi-a plauct. acum as vrea sa il instalez pe real. am cd cu windows 7 boot-abil, si nu prea am inteles partea cu butarea de pe cd ...si daca nu se buteaza sa intru in bios. ma puteti ajuta? va rog mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy dar restart la pc si apesi pe "delete" repede,( apoi scrii parola la bios daca ai). dai la "advanced mode " si alegi Boot menu unde selectezi la "Frist boot " "CDROM. sper ca te-am ajutat! asa ca da-mi si mie o fundita.

3 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Intri in BIOS cand porneste pc-ul, selectezi ceva de genul Boot default/target (variaza), alegi ca primul sa fie DVD-ROM-ul de pe care booteaza Windows 7, salvezi setarile, dai restart, apoi ar trebui sa-ti inceapa setup-ul. de acolo doar urmaresti pasii in consecinta

| eliza explică:

Multumesc mult :*. acum sunt pe 7 iuhuuu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici depinde de setarea din biosul tau. Daca ai mai instalat Windows XP/Vista fara sa intri in bios inseamna ca o sa booteze automat.In caz contrar va trebui sa intri in bios si la tabul Boot sa schimbi ordinea de acolo astfel primul sa fie CD/DVD apoi HDD si restul cum doresti tu.Salvezi si apoi restartezi, ar trebui sa booteze acum automat(sau sa iti apara un dialog care spune ca daca vrei sa bootezi de pe CD sa apesi orice tasta)