| Cristian226 a întrebat:

Am internet prin cablu cu fibra optica de la Digi și nu ma pot conecta la un pc pe internetul de aici. Am pus și un router serioux dar când vreau sa fac broadband connection îmi arata error 651. Am sunat și la ei și au spus ca probabil este de la mine problema. Ma gândesc ca ar trebui sa cumpăr un cablu sa îl conectez la priza din perete direct în unitate. Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Alt pc decat cel pe care l-au testat ei la instalare? Atunci, este de la tine. Dar ei l-au testat cu cablu sau cu un alt router decat ce pui tu acum?

| Cristian226 explică (pentru Vântulalb):

Am rezolvat era nevoie de un cablu deoarece cel cu instalațiile electrice nu a pus fir de internet prin pereți.

| Vântulalb a răspuns (pentru Cristian226):

Si atunci, cum ti-au instalat si testat internetul daca nu aveai cablu?
Am tot DIGI si stiu cum procedeaza.

| Cristian226 explică (pentru Vântulalb):

L-au tras de la routerul de wifi și l-au conectat la unitate. La etaj am cablu de internet prin pereți dar la parter nu a pus și am chemat pe cineva care lucrează la Digi.

| Vântulalb a răspuns (pentru Cristian226):

A, l-ai extins tu. Acum inteleg.

| Sonia822 a răspuns:

Patesc acelasi lucru la un laptop Assus. Nu vor sa vina, imi spun ca e de la setarile mele de la laptop. Desi odata am incercat de vreo 30 ori, si pana la urma s-a conectat. A mers de vreo 2-3 ori, apoi nu s-a mai conectat niciodata. Aceeasi eroare era. Pt ruter trebuie sa-i chemi pe ei, se fac nu sh ce setari de la nu sh ce casetade la bloc, daca ai asa ceva