| CentyLox a întrebat:

Am intrare vga pe placa de baza si pe placa video. Acum as vrea sa pun doua monitoare, unu in placa de baza altul in placa video. Se va intampla ceva

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intrare ai la casa, la placile video ai iesiri...
Se intampla sa mearga... uneori... daca te documentezi!

| DryIce a răspuns:

Nu. Oriunde ai port monitor poti pune monitor. Eu am la laptop puse 3 monitoare, vga, hdmi, thunderbolt, care thunderbolt e placa de baza. In setari placa video apare ca monitor normal. Da ce placa video ai tu de are 1 singur port? de obicei ele au 2 sau mai multe. Sigur nu ai si hdmi sau dvi? nu doar vga inseamna monitor. Lista porturi monitor e vga, dvi, hdmi, thunderbolt(mini display), usb. Si pe usb poti pune monitoare prin adaptoare. Practic poti adauga infinit de monitoare happy dar este o limita la cat duce placa video. Practic gtx 1080 duce rezolutie maxima 25000x18000 si pe placa de baza iarasi inca 2500x1920. O placa mai slaba gen cum am eu la laptop de la 8k in sus da erori.