| Loadout a întrebat:

Salut, am si eu o problema. am achizitionat un Card SD 32 GB dela Kingston si a functionat perfect timp de o luna si ceva, eu l-am luat pentru telefonul meu, intr-o zi am vrut sa dau factory reset la telefon. dupa ce am dat factory reset imi aparea pe File manager ca nu am nicio partitie, nici macar stocarea interna, am scos cardul SD si apoi o aparut stocarea interna in telefon, apoi am bagat cardul SD in SD Card Reader si nu mil citea. imi aparea ca este in pc sub numele de "Removable Disk" doar ca nu il puteam deschide si aparea ca am 0 Bytes pe el. Cum as putea sa il Repar? mai pot sa ii fac ceva sau este mort?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Click dreapta si format merge pe el?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Loadout explică (pentru neluL):

Din cate am vazut cred a s-a ars... Cand l-am bagat in reader si am vazut ca are 0 bytes iar in telefon imi zice ca este "Damaged" mi-am dat seama ca partitia care imi aparea mie era cea dela reader. Deci cardul era ars si imposibil de citit. Totusi iti multumesc pentru raspuns.

| neluL a răspuns (pentru Loadout):

Cu placere! wave bye, bye