| iulianr a întrebat:

Am istalat Windows XP iar intenetul nu mai mergea iar atunci cand am instalat Windows Vista, inernetul mergea. Oare de la ce poate fi?

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Vista are majoritatea driverelor, pe windows xp trebuie instalezi manual landriver, iar pe vista se inateza automat! Sper ca te-am lamurithappy

| MarianAsh a răspuns:

Verifică dacă s-a instalat driverul plăcii de reţea (Control Panel - System - Hardware - Device Manager - Network Adapters).
Dacă apare în listă şi nu are vreo mămăligă cu semnul exclamării înseamnă că cel mai probabil este o problemă cu setările conexiunii internet.