| dssadaddfs a întrebat:

Am laptop Dell si nu mai citeste unitatea optica si nu se mai inchide cand o imping inapoi. vreau doar sa stiu ce are si ce sa-i fac! funda.

Răspuns Câştigător
| andreylupu07 a răspuns:

Scoti unitatea optica...scoti carcasa si verifici toate clapitele care asigura inchiderea si deschiderea... Apoi cu alcool si un bat de ureche cureti lentila optica de sun carcasa apoi pui tot la loc bagi unitatea inapoi si deschizi laptopul. Daca citeste inseamna ca era lentila prafuita daca nu citeste atunci trebuie o unitate optica noua..Bafta. Funda :*?