| mmada a întrebat:

Salut.Am un laptop IBM think pad T42 si nu'mi mai citeste dvd'uriworried(cd'uri citeste)... Oare ce s-a intamplat? Din cate stiu eu nu i'am facut nimic. Oare s-a dus unitatea optica? Daca da de unde pot achizitiona una noua?

2 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Daca iti citeste cd. inseamna ca ai lentila decalibrata. pentru dvd trebuie sa fie exact pe unghi de 90%. soltie 1 langa lentila e un surubel mic... incearca sa il invarti pana ajungicu lentila pe unghiul corec. 2 daca nu te descurci du-te la un service si spune-le sa iti calibreze lentila de la dvd

| NoKidding a răspuns:

Doar nu te duci la piata sa cumperi un DVD-Rom. Te duci la un magazin cu si despre calculatoare...