| DenisIonut01 a întrebat:

Am laptop hp 625 l-am luat de la domo pe site lor scrie "sistem de operare:Linux" pe el are un abtibild pe care scrie SUSE Linux Enterprise Desktop 11 Novell.Am pe dvd ubutu 11. 10 este ok daca il instalez nu? adica vreau sa spun ca tot de la linux e si ubuntu. (nu mi la dat dvd de instalare a linux-ului, doar drivere pentru linux)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ubuntu este gratuit si il poti descarca de pe site-ul oficial al Linux, de aceea nu ai primit CD de instalare. Poti descarca ce varianta vrei, totusi, sunt de parere sa descarci ultima varianta. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| AdiM90 a răspuns:

Baga Windows 7 si las-o balta cu linuxu

| DenisIonut01 explică (pentru AdiM90):

M-am saturat de windows 7, nu imi mai place, win 8 acela care am vazut pe youtube nu stiu de unde sa il iau asa ca vreau linux sau mac daca pot...

| AdiM90 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Mac nu poti.
Baga Ubuntu si have fun.

Apropo linux nu e firma, e tipul sistemului de operare