| leuzzz a întrebat:

Am laptop HP envi 14 windows 7 home premium daca as instala windows 7 ultimate fara licentA ar merge placa video si audio daca nu am cd-ul original::? FUNDA RASPUNDETI CAT MAI RAPID

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Normal ca functioneaza daca respecti sistemul (windows 7) si arhitectura (32biti sau 64biti. Nu conteaza varianta.(Home Premium, Ultimate.)
Deci daca home premium e pe 32 biti si ultimate trebuie sa fiel la fel.
Daca schimbi de la 32 la 64 trebuie sa cauti driverele pe 64 biti.

| al3xander a răspuns:

Acelasi raspuns ca la precedenta intrebare a ta: da daca folosesti un program de tipul asta http://download.drp.su/DRPSu13-Lite.exe (este gratis) pentru a cauta si instala driverele necesare de pe internet.