| Ionut58282856 a întrebat:

Am luat un driver de sunet care sa imi opreasca bazaitul de la microfon iar cand il activez nu se mai aude nimic, de ce?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Noise Suppression din Panel audio. http://bit.ly/2zA769m
Cat despre driver poate sa nu fie cel bun. Nu-l mai baga.

| Ionut58282856 explică (pentru Salontanul):

Si unde e mai exact noise suppression?

| Ionut58282856 explică (pentru Salontanul):

Am acel driver instalat doar ca imi arata altfel si nu imi scrie nimic cu noise, e bifa casuta cu dezactivare efecte sonore si se aude un noise mai incet dar nu prea, am windows 10

| Salontanul a răspuns (pentru Ionut58282856):

Click dreapta pe audio in dreapta jos si ctrebuie sa apara ceva de genul audio manager sau ceva asemanator. Cauta! Eu nu mai am Windows sa-mi dau seama. Sunt pe Linux de peste doi ani.

Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa nu fie driver potrivit pentru placa de sunet sau mufa nu este alocata corect microfonului sau volumul microfonului este scazut /pus pe Mute.

Bazaitul microfonului nu vine de la driver.

| Ionut58282856 explică (pentru Bula):

E un driver care simuleaza o interfata audio...

| Bula a răspuns (pentru Ionut58282856):

... sau simuleaza... tacerea big grin

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Mmmdaaaa...
Si muzica contine pauze, cu elemente de tacere, mai scurte sau mai lungi big grin

| Ionut58282856 explică (pentru Bula):

Merge scos si da-l in cocoselul meu de driver ca TPU nu ma lasa sa injur, o sa pun intr-o zi toate intrebarile in sectiunea sex

| Bula a răspuns (pentru Ionut58282856):

rolling on the floor
De cand tot intrebi, il aduceai la mine si-ti rezolvam problema in doi timpi si trei miscari... big grin

| Ionut58282856 explică (pentru Bula):

Bine atunci zi pas cu pas cum se rezolva, banuiesc ca e usor

| Bula a răspuns (pentru Ionut58282856):

Primul pas: repari instalatia, sa nu aiba zgomot (barait).
Pasul doi: inregistrezi fara reducere de zgomot, asa cum trebuie.

| Ionut58282856 explică (pentru Bula):

E clar rolling on the floor))