| telucu a întrebat:

Am luat un monitor Acer v193 si nu-mi merge rezolutia decat pe 800x600, am incercat sa o schimb din display properties-setting si nu merge, care ar putea fi cauza si cum pot rezolva problema?

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Daca monitorul suporta o rezolutie mai mare, posibil sa nu iti fie corect instalata placa video!

| K0sti a răspuns:

Nu ai driverele instalate.

| telucu explică (pentru K0sti):

Cum instalez driverele? nu stiu ce model si tip de placa video am, monitorul este tip mai vechi iar pe run/dxdiag/display i-mi apare peste tot : n/a, i-mi poti explica pas cu pas cum sa procedez caci sunt si cam incepator