| Jony123 a întrebat:

Am luat un ventilator si l-am pus sub sursa (pe partea dreapta a procesorului ) si ma intrebam daca la procesor o sa ma ajute cu temperatura avind in vedere ca am facut overclok la CPU... Deci ventilatorul nou este pus in dreapta coolerului pe de procesor, deci ventilatorul trage ce scoate coolerul procesorului, eu cred ca o sa ajute dar o sa fie ceva vizibil?

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Prea mult nu dar totusi va crea si el ceva curenti pe acolo. Daca vrei sa faci ceva pentru proc, cumpa si tu un cooler mai prof de la :
http://www.google.ro/......tp?/images
Succes!

| CataC a răspuns:

Salut
Tie iti trebuie jucarii noi, vad ca te tot joci cu coolerele happy
Foarte mult nu cred ca ajuta, dar de incurcat clar nu incurca. Vezi ca au o orientare, o parte trage, alta scoate. Preferabil ca aerul cald sa fie indreptat spre vreo aerisire.
Ai grija cu overclockingul, cat si cum il fortezi, in rest numai bine happy