| Razvan22 a întrebat:

Am luat win10 de pe site-ul celor de la Microsoft. L-am instalat, totul merge bine, am făcut setările pentru a nu mă mai spiona. Întrebarea mea este, după ce am făcut aceste setări mai pot primi update-uri?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, dar spionat vei vi mereu,suntem cu toti, uite un exemplu,conectare la internet presupune sa lasi urme mereu in urma ta, TPU e pe un anumit server tu lasi cateva detalii mereu ip tau, oras,ce pc folosesti, unde locuiesti, ce windows ai si inca cate, cei de la Microsoft stiu totul ce faci egal daca primesti sau nu, furnizorul tau de internet are totul arhivat tot ce faci, pe andriod la fel, orice device legat la internet ofera informati despre tine, muta bafta

| danutzu96 a răspuns:

Tu cred ca ai dezactivat setarile cu trimiterea de rapoarte (nu este spionaj, Doar trimite rapoarte despre functionare windowsului, erori... pentru a sti cum sa il imbunatateasca). Si da poti primi update fara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce setări? Dar in principiu n-au treaba update-urile. Tot se instalează.

Răspuns utilizator avertizat
| madalinfindrihan a răspuns:

Da normal Funda?

| DanteAsapRav a răspuns:

Da relativ Update-urile sunt facute automat vrei nu vrei (in caz ca e licenziat editia home)