| Razvan_3737 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta: Vreau sa-mi cumpar o placa video ce imi recomandati pana in 250 ron momentan folosesc una integrata am slot pci express x16 eu ma gandeam la nvidia gt220 1gb ddr3 e buna?

6 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Nu prea e buna asta mai bine ia-ti nVIDIA gt240 e mult mai buna decat gt220 chiar daca aia e de 1 gb si asta de tio recomand este de 512 are gddr5 iar aia de vrei tu sa o iei are gddr3 o sati mearga mult mai prost decat asta de tio recomand eu.
iar daca vrei pe le 3 mil Gainward nVidia GeForce GT440, 512MB, GDDR5, 128bit asta rupe tot are procesorul grafic de 810 mhz, directx 11 si pixel shader 5.0 eu zic cel mai bine ia-o pasta ca rupe pe orice joc nu o sa ai probleme cu ea mai pui inca 50 de lei
uite poti sa o comanzi dici e treanspotul gratuit

http://www.emag.ro/......B-HDMI-DVI

funda plss si ia-o pasta pe ultima nu o sa-ti para rau

| Epurean a răspuns:

La placi video cel mai mult conteaza biti.Parerea mea e sa nu te iei dupa faptul ca e de 1 giga, sau de 10 giga, ia-te dupa biti.Placa care ai zis-o tu are doar 128, poti gasi la banii astia una de 256

| katalinu26 a răspuns:

Eu am gv-r455oc-1gi 1GB ddr3 este foarte buna, hd, dar nu stiu daca o sa gasesti la 250, eu am dat 550 pe a meawinking

| katalinu26 a răspuns:

Pardon, 350lei*** dar am luat-o de mult

| Razvan_3737 explică:

Si sursa o am de 450 w