| levelup a întrebat:

Am mai pus intrebarea o data dar s-a gasit cineva sa respunda aiurea si nu la subiect si de atunci nu a mai raspuns nimeni.
intrebare:
acum detin siteul www.zoompro.weebly.com dar nu a fost indexat de Google sa vrea sa pun sitemapul in webmastertools dar nu stiu exact cum se face.
daca este cineva sa-mi explice unde trebuie sa pun sitemapul in siteul meu si ce anume trebuie sa bag la link in webmastertools
PS. cei care nu au treaba cu domeniul nu va mai bagati nici cu raspunsuri nici pe site.
MS ALL

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Intri aici http://images.google.com/intl/ro/add_url.html si iti pui site-ul. Asta nu va face decat sa grabeasca indexarea lui de catre google. Deci, daca nu cumva site-ul ti-e banat, oricum va fi indexat. Din proprie experienta, cam in jur de o saptamana dureaza.
Cat despre sitemap, parerea mea e ca la acel site nu ai nevoie, bot-ul oricum urmareste metodic toate link-urile atunci cand te viziteaza, un sitemap nu e necesar.