| Sara a întrebat:

Am Microsoft Office 2003 si nu gasesc unde sa scriu ecuatii. In insert-object-si in acea lista nu se afla microsoft equation. M am dus apoi in Control panel si am dat change la office, si nu am gasit sa bifez Micrsft Equation. si degaba. tot nu am. Stiti cumva ce pot face?

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

In primul rand instaleaza suita Office 2003 complet! Cand te intreaba tipul de instalare ->alegi instalare completa!(e cel mai sigur). Apoi in Word, din meniul Vizualizare->Bare de instrumente->Particularizare->tab-ul Comenzi->categorii Inserare->comenzi Editor de ecuatii->apoi dand click pe acel editor de ecuatii--tragi de el si-l pui pe bara de formatare daca vrei sau poti alege si alt locbig grin

| dof21 a răspuns:

Buna
Din cate stiu eu word 2003 nu are inclus. Trebuie sa fie un programel care il instalezi aparte, am uitat cum se numeste. Vezi ca trebuie sa fie unul din lista de aici:
http://www.topshareware.com/word-2003-equation-editor/downloads/1.htm

| zxsds a răspuns:

Cand instalezi Office, alegi custom setup si la componentele Office Tools alegi si Equation Editor.
happy Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bifeaza word tools si apoi Microsoft equqtion