| ClaudiuBosu a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Dau funda!
Un prieten a facut un server de Terraria cu hamachi, insa nu ma puteam conecta la el. M-am uitat sa vad ce are hamachi-ul si zicea "VPN connection error", "Tunnel Problem.". Am intrat in cmd si i-am dat ping, imi dadea "timed out". Acelasi lucru si la ceilalti prieteni ai mei.
Ping la google, yahoo, etc. imi dau ok, dar nu stiu cum sa fac sa ma conectez la un ip de la un prieten. Ajutor!

2 răspunsuri:
| xRaduC a răspuns:

Incearca sa faci pasii 1->6, nu doar tu, si el, iar apoi incearca sa te conectezi la server.
https://www.tpu.ro/......cem-sa-ne/
Sa imi spui daca ti-a mers, te rog! :)

| Theodor12345678 a răspuns:

Trebuie sa ai și tu hamachi și sa dai join an existing network și prietenul tău și intre în hamachi sa dea clica dreapta pe ip sa dea copy ivp4 adress și acela e ip de la server.
Funda?