| 13DoXy13 a întrebat:

Am nevoie de ajutor...va rog! am un telefon fara cablu de date si as vrea sa imi trag pozele in calculator...am auzit de bluetooth pe calculator, de unde il pot descarca? funda, help meee!

7 răspunsuri:
| Candy66 a răspuns:

Nu il descarci, e un dispozitiv ca un stick il cumperi din magazin de la telefoane. il bagi in calculator si-ti actibvezi bluetoothul la tel si la calc si mege ca de la un tel la altu. sau iti poti lua cititor de carduri e mai ieftin si mai bu dupa mine scoto cardul din tel il bagi in cititor si dupa aceea cititorul in calc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai un calculator de tip desktop atunci trebuie sa-ti cumperi un adaptor USB Bluetooth cum ar fi acesta
http://www.emag.ro/......RXA-BTD05U unde transportul este de circa 24 de ore pana la usa ta si este gratis.
De asemenea poti utiliza acest USB Bluetooth si pentru legatura cu alte telefoane care dispun de functia Bluetooth.

| rapa a răspuns:

Bluthutu e o chestie care se cumpara impreuna cu un c.d e ca si un stik exact asa si trebuie sa instalezi ce e acolo pe discheta aia mica dupa care bagi stiku ( bluthu ) in calculator si deschizi ce sa instalat dp discheta apoi activezi bluthutu de la telefon si dai cautare, o sa iti vina o chestie pentru a acepta si trebuie sa pui o parola dar in timp real adica sa le pui pe amand cat mai repede de ex: 123 ( pe pc ) 123 pe telefon si gata tie facuta connectarea nu e greu daca nu te descurci da un pm, te ajut pentru ca stiu cum e sa fi batut in cap ca si eu suntlaughing

| rapa a răspuns:

Bluthutu e o chestie care se cumpara impreuna cu un c.d e ca si un stik exact asa si trebuie sa instalezi ce e acolo pe discheta aia mica dupa care bagi stiku ( bluthu ) in calculator si deschizi ce sa instalat dp discheta apoi activezi bluthutu de la telefon si dai cautare, o sa iti vina o chestie pentru a acepta si trebuie sa pui o parola dar in timp real adica sa le pui pe amand cat mai repede de ex: 123 ( pe pc ) 123 pe telefon si gata tie facuta connectarea nu e greu daca nu te descurci da un pm, te ajut pentru ca stiu cum e sa fi batut in cap ca si eu sunt

| 13DoXy13 explică:

Nu intelegeti? am deja bluetooth pe telefon dar imi trebuie si pe calculator...de unde fac rost de bluetooth pe calculator?

| Adrianf a răspuns:

Buna, daca ai bluetooth-ul fizic( adica cel care se conecteaza la pc) trebuie doar sa instalezi driver-ele lui daca nu il ai, atunci trebuie sa cumperi unul, daca vrei it pot sugera eu un site, acum ramane la alegerea ta.
Aici ai link-ul catre site http://www.media-mag.ro/produse/62/Bluetooth-USB/.
Daca ai laptop, poate bluetooth-ul este incorporat, pentru ca unele laptop-uri au bluetooth-ul incorporat, trebuie doar sa il activezi. Multa sanatate, sper sa ca ti-a fost de folos raspunsul meu.

| hardybyt a răspuns:

Buna, pentru a avea bluetooth pe telefon iti trebuie un stick special cu bluetooth. eu am cumparat unul din real. poti gasi la hipermarketuri sau magazine cu electronice. funda?big grin