| Pinkvanilla9 a întrebat:

Am nevoie de o părere.Deci am vrut să îmi cumpăr un J5, deoarece am vrut sa am mai mare claritate pe rețele sociale (doar pentru poze normale nu profesionale)și nu știu ce să aleg în a-mi lua J5 sau varianta mai ieftina sa îmi iau o camera compacta de la Nikon Coolpix sau Sony(mai ieftin decât telefonul).Dar oare daca camera e mai ieftină am șanse să aibă performante mai bune decât telefonul?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

J5-ul nu are o cameră atât de bună, îți spun fiindcă dețin unul.

| NLS a răspuns:

O compacta de 600-700 lei face poze mai bune decat aproape orice telefon, exceptand cateva modele high-end ce se invart in jurul a 900 euro.
Probabil nu va avea multe functii, gen poze la 360 grade, panorama, sau timelapse, dar la cadre statice, e peste, datorita senzorului mai mare.
Trebuie doar sa fii atenta sa fie un model recent, nu din 2015.

| PainTech a răspuns:

Nu recomand J5.

| HeadGeneral a răspuns:

Nu,recomand J5