| допинг a întrebat:

Am nevoie si eu de un sfat de al vostru. As dori un laptop mai performant putin, vreau sa il folosesc doar pentru internet, google chrome / word / excel / email-uri dar vreau sa precizez ca o sa am nevoie pentru a tine poate 10 taburi deschise de chrome sau mai multe programe deodata pornite si as vrea sa mearga bine, sa nu mearga greu. Ce laptop mi-ati recomanda sau ce specifiicatii?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un i5 cu 8 g de ram și un ssd e mai mult decât suficient. Să zicem 2 mii lei pe eMAG. Ai căutat?

| Ciprian09 a răspuns (pentru sierra1):

I5 gen.9 - 8gb ram-placa video Gtx de 4 gb, ssd 256 gb -4000 lei cumparat acum aprox.2 ani.au crescut preturile cand m-am uitat ultima data, este vorba despre un Hp Pavilion

| sierra1 a răspuns (pentru Ciprian09):

Ehe, aia a fost odată, ia vezi aici:

https://www.emag.ro/......priceasc/c

| Ciprian09 a răspuns (pentru sierra1):

M-am uitat de curiozitate, în mare parte ai dreptate, dar ceea ce am scris eu, nu prea găsești ca și componente la ceea ce ai postat! mulțumesc oricum! salut

| sierra1 a răspuns (pentru Ciprian09):

Eu zic să revii la realitate, ce a fost acu... ani nu mai e la zi acum

| sierra1 a răspuns (pentru Ciprian09):

Dar pe colegul doping l-ar interesa deși văd că-l doare la bască, intreabă așa, să fie acolo, ceva postat

| Ciprian09 a răspuns (pentru sierra1):

Exact ce am scris si mai sus, modelul asta il am eu cumparat de nou! eu zic sa ti revii.happy

| sierra1 a răspuns (pentru Ciprian09):

Da mami, asta a fost acu doi ani, azi costă pe jumătate, am mai spus (degeaba, văd)

| Ciprian09 a răspuns (pentru sierra1):

Ca reducere de la 7000 la 4000 lei... daca zici tu, in fine laughing seara faina sa ai!

| sierra1 a răspuns (pentru Ciprian09):

La fel