| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de niste programe cu care pot scrie cd-uri BOOTABILE! vreau sa pun windows xp sp3 pe un cd si vreau sa stiu ca este bootabil, nu am de gand sa stric 10 cd-uri care oricum nu merg! Dau Funda! si spuneti-mi cum sa scriu cd-ul cu fisierele sau cu acea parte ISO?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Power ISO. Deschizi imaginea ISO cu programul si in partea stanga jos este o fereastra in care scrie"bootable image". Daca scrie e sigur bootabila, daca nu, scrie "nonbootable image" si nu o scrii pe CD.
Programul nu e gratis dar il poti folosi o perioada de timp.

| VladGH a răspuns:

Ai nevoie de programul NERO Burning cu care sa arzi imaginea ISO al Windowsului pe CD ca sa fie botabil. Aici http://www.youtube.com/watch?v=zUPQWeIHiWA este un tutorial unde iti arata detailat cum se face totul, daca nu iti place sunt o multime de videotutoriale.