| Skarr a întrebat:

Am niste casti beyerdynamic dt770 pro 80 ohm. Le folosesc la PC pentru muzica, filme, etc. Si vreau sa-mi cumpar un dac si amp. Ma gandeam la ifi zen dac sau poate ifi hip dac pentru ca merge si la telefon. Nu-mi trebuie neaparat sa mearga la telefon dar e un feature misto. Care e mai bun? Sti altele mai bune in acelasi pret? Sau chiar mai ieftine? Vreau sa fie dac amp. Combo

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Hm, nu stiu ce sa spun despre cele de sus, eu am DT770 pro varianta de 80 ohm cu FiiO E10K ( la vreo 70 Euro ) DAC si AMP si castile ajung la volum maxim. AMP'ul are bass boost si gain ( sunt doua chestii mici ON/OFF ).
Daca pe viitor te gandesti la audiophile headphones ( ceva la peste 300-400 euro ), atunci ar trebui sa iei un AMP mai bun, cum ai dat tu exemplu, dar daca ramani la DT700 FiiO E10K e suficient.

| Skarr explică (pentru N0xEterniS):

Am auzit la cineva ca e10k e slab. Si ca se aude aproape la fel ca placa lor de sunet de la PC. Tu ce zici?

| N0xEterniS a răspuns (pentru Skarr):

Pai iti spun din propria experienta si pentru nevoile mele ( ascult muzica mai mult pe spotify, dar si pe Youtube si joc jocuri destul de des ) AMP'ul isi face treaba. I-am dat volumul la maxim, Gain e ON, Bass boost e ON si volumul la PC cand ascult muzica e pe la 80.
Cand am cumparat castile nu aveau suficient volum, clar aveam nevoie de un AMP si m-am interesat, FiiO E10k era perfect si clar se aude diferenta happy
Acum, daca acel cineva deja are o placa de sunet capabila, probabil nici nu ii trebuie AMP, de asta nu aude diferenta.
Nu incerc sa-ti vand FiiO E10K, eu nu castig nimic, daca pe viitor iti vei cumpara casti si mai bune, atunci ia un AMP direct mai bun.

| Skarr explică (pentru N0xEterniS):

Am gasit e10k la 300 lei. Si zen dac e 550. Cred ca ma Duc pe e10k