| Mircok a întrebat:

Am niște căști de la Samsung (le-am cumpărat acum o luna cu 45 de lei) și de ieri o cască se aude mai încet decât alta.
Nu pot sa cred ca le-am stricat... Oare fiindcă le-am folosit intensiv? Le mai pot repara? Nu am bani de alte căști acu și e enervat sa auzi din partea stânga într-un fel și din partea dreapta în altul.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Castile care se baga in urechi au cate o gaura mica peparte care se baga in ureche.
Curata atent aceea gaura de ceara de ureche care a infundat-o (se face cu un ac in adancime de 1-2 mm in gaura si rotirea lui).

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai invarte mufa, posibil sa fie vreun contact imperfect.

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Daca ar avea un contact imperfect, atunci s-ar auzi cu intreruperi.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

S-ar auzi numai intr-una si daca invarti putin de jack, se schimba treaba. Fapt pătit de mine.

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

E altceva, se simte locul la miscarea partilor.
La el se aude permanent mai slab.