| anonim_4396 a întrebat:

Am o aplicatie (lightshoot) care mi se dezinstaleaza de fiecare data cand imi inchid laptop-ul. Si e enervant ca trebuie sa o instalez de fiecare data. Asta se intampla destul de recent, inainte mergea bine. Stiti cumva de ce se intampla chestia asta?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este lightshot. Cu un o. Daca ai sistemul de operare cu licenta asa se intampla. La fel am patit si eu. Dar fac captura de ecran din tastatura.

| Wr3nch a răspuns:

E platita sau luata de pe net? Sunt sanse sa se supere antivirusul pe ea si sa o scoata

| random1620 a răspuns (pentru Wr3nch):

E luata de pe net
Dar nu inteleg ca aplicatia e demult ( o am de un an) si mergea. A inceput sa se dezinstaleze abia acum luna...

| VoidEternal a răspuns:

Las-o dezinstalata. Acum ceva timp s-a descoperit că ți se pot accesa toate screen-shoturile pe care le faci cu ea. Ai in Windows 10 tool pentru capturi de ecran care se poate mapa pe tasta de screenshot. Apasă tasta windows și scrie screenshot. Primul rezultat te trimite într-o pagină de setări unde poți activa tasta. Apoi după ce o apeși se copiază direct in clipboard, nici nu trebuie sa o salvezi daca nu vrei. Într-o conversație dai direct paste și îți incarca poza. Nu ai nevoie de altceva, trust me.