| Gdeluxe a întrebat:

Am o boxa Sony SRS-XB31L si recent a fost stropita pe difuzorul drept cu apa. Dupa vreo 2 ore a aparut niste condens la colturile benzii led (si putin pe langa, mai spre centrul benzii de sus). Este normal sa se intample asa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da, este normal.
Cu timpul se va usca singur.

Ai noroc daca apa nu a ajuns si pe membrana difuzorului, s-o descentreze.
Pentru asta ar fi bine sa-l folosesti la volum mic (15-20%), cat mai mult timp.
Astfel si membrana ramane centrata, si aerul se misca in boxa, ceea ce duce si la uscare mai rapida.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal. ledu ala degaja o anumita caldura, si se face condens in tubu ala.
Pune-o langa un dezumidicator.
Si eu am un Sony din gama srs. Sunt foarte multumit de ea.
SRS - BTX 300 alba
Rupe big grin si se pisa pe BOSE de la o posta, cel putin la modelul in acelasi range de pret de la ei. happy Aia se aude numai pe inalte atat, asta duduie pe bass si la maxim tot clar se aude, si deep.

| mihaigrecu345 a răspuns:

Nu, e bine sa nu o mai alimentezi sa o desfaci si sa o cureti cu Alcool izopropilic.

| danigaming41 a răspuns:

Nu e normal, dar încearcă sa pui boxele la căldură puțin mai mare pentru a scăpa de resturi, dacă nu s-ar putea strica cv