| EduardP a întrebat:

Am o consola PS2 si vreau sa imi cumpar un CARD DE MEMORIE CU MODAREA PE EL, adica modat. Am inteles ca pun cardul in consola si ma pot juica oricwe joc neoriginal de pe DVD sau STICK. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, este adevarat. Am mai avut perosane de gen care nu s-au convins pana cand nu le-am filmat sa le demonstrez domnule laughing.
Eu am un ps2 modat pe card, undeva sus ca nu prea mai e folosit. Si te poti juca de pe stick sau hdd fara probleme.
Partea rea fara de modarea pe cip e ca dupa ce socti ps-ul din priza si il pui la loc, trebuie sa scoti si cardul si sa il pui la loc, deoarece altfel nu o sa iti vada modarea.
Esti si tu genul care vrea demonstrat cu video laughing?
Ca sa stiu, dar ramai dator cu inca 2-3 funde. laughing

2 răspunsuri:
| XtaZy a răspuns:

Trebuie sa modezi ps-ul ca sa poti juca jocuri facute de tine pe PC ( neoriginale ). Trebuie sa inlocuiesti in PS-ul tau un cip. N-am auzit despre card de memorie modat.