| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate. Când ducem telefoanele/laptopurile la reparat, cei care le repară se pot uita prin conversații, poze sau nu au dreptul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe laptop-uri se poate vedea istoricul cand au fost deschise pozele (Quick Access) dar pe telefon e mai greu de verificat daca au deschis pozele sau conversatiile. Nu exista interdictia de a se uita pe fisiere.

7 răspunsuri:
| Alice0110 a răspuns:

Se pot uita, dar De ce ar face asta? Nu cred ca i-ar interesa.

| RKBlue a răspuns:

Nu cred ca intereseaza pe cineva cu cine ti-ai inselat prietenul.Fii linistita! rolling on the floor

| lussa a răspuns (pentru RKBlue):

Sunt foarte linistita, nu am telefonul la reparat, eram curioasa doar laughing

| LPCTSTR a răspuns:

Desigur, doar le garantezi acces 100% la toate datele de pe device.
Chestia este alta: cine are timp sa se mai si uite? Si cu ce il ajuta datele tale?
Bineinteles, de aici se desprinde cazul in care ai continut compormitator cu tine in device si il dai, iar apoi un lucrator te santajeaza; ma rog, depui plangere si etc., nu e vina ta, deci ar trebui sa fii constient(a) ca nu poti avea incredere in nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut prieteni care lucrau in asa joburi, se uitau peste conversatii etc. doar din distractie. Recomandat e sa ai mereu copie de rezerva, si la prima figura a telefonului/laptop-ului il resetezi/reformatezi si-l duci ca si nou la reparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pot uita dar nu ar trebui sa aiba dreptul asta.
Sterge tot ce ai in laptop/telefon inainte sa il duci la reparat, ca sa nu mai umble aia aiurea prin el.

| floreadan a răspuns:

Nu ar vrea sa se uite ca nu au de ce.