| alex495 a întrebat:

Am o imprimanta cu cerneala. La cat timp dati voi print test sa nu sa intareasca cerneala? Sincer ca m am saturat de minciunile vanzatorului pentru a incarca cartusul cat mai des la el

6 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

O data pe saptamana este ok!

| OnuOnulică a răspuns:

Eu odata la 5 zile.

| horia2012 a răspuns:

Terminati cu prostiile. Nu trebuie niciun print test. Cerneala nu se usuca. Eu am HP inkjet color si am tiparit dupa 1 AN si a mers foarte bine.
Nu mai consuma cartusul aiurea.

| alex495 explică:

Am un cannon multifunctional. L am luat anul trecut si nu prea trag la imprimanta sau daca trag dau negru nu color. Omu la magazin cica la imprimantele vechi ( am avut un HP vechi din 96') nu se usuca ca nu se usuca ( asa a zis si e adevarat adica nu trageam cu lunile si nu avea nimic) si acum cu acelasi tip de cerneala se usuca bai frate. S ar putea sa fie minciuna nu stiu ce sa mai cred

| Dianamelia1 a răspuns:

La mine cerneala tine o luna si mai bine, de obicei eu folosesc foarte des si schimb odata pe luna.Acum eu fac numai print testuri si de obicei le fac odata la 2 saptamini si pina acum nu s-a intarit si a trecut 1 luna si 2 zile, cred ca ar trebui sa faci print testul o data in 2 saptamini daca te folosesti rar dar daca te folosesti des 1 data pe 3/4 saptamini. Sper ca te-am ajutat!

| Filip_Razvan_1998 a răspuns:

Odata la 2-3 saptamani!