Întrebare recomandată | Albert_9247 a întrebat:

Am o imprimanta HP deskjet 5150 care cand ii dau sa printeze ceva imi zice printing pe ecran dar de fapt ea nu printeaza nimic.Am win 7 64-bit ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Foloseşte mai întâi opţiunea de curăţare a capului (head cleaning) din soft-ul imprimantei. Repetă acest procedeu de mai multe ori, de până la 10 ori ( au fost cazuri în care am repetat şi de 20 de ori procedura ). Problema se poate rezolva de multe ori doar recurgând la această modalitate. În unele cazuri se poate să fie necesar sa opreşti imprimanta după ce ai procedat la această auto curăţare şi să rămână nepornită peste noapte. A doua zi, reporneşte imprimanta şi mai procedează la două, trei auto curăţări.
Dacă nici aşa nu vrea sunt pe aici.

3 răspunsuri:
| Obsolete a răspuns:

Ai verificat daca ai instalat driverele?

| JulyStorm a răspuns:

Ai verificat cablurile, daca sunt toate conectate, daca imprimanta are tus, daca are hartie?

| AndyRockSkillYou a răspuns (pentru JulyStorm):

In primul rand daca nai tus iti scrie asa ca nu e de la tus
Poate fi doar de la drivere!