| clau1093 a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet F2180 si mi se aprinde un beculet rosu. Cartusele sunt incarcate dar degeaba, imi da eroare in continuare si refuza sa printeze. Aveti idee ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Boss_Vlad_1992 a răspuns:

Deci am avut o problema si eu asemanatoare:1)cartushu e uzat si imprimanta refuza sa foloseasca, sau banda s-a sters de la uzura.2)Exista un fel de arhiva la tot ce ai tras pe imprimanta, sterge tot si incearca din nou. Daca nu merge nici asa mai sigur iti iei una noua decat sa repari.Dc? pai cartuse noi 1 milion pe putin si o imprimanta noua e 1 jumate si e dotata cu ce vrei.

| clau1093 explică (pentru Boss_Vlad_1992):

Mai mult l-am folosit pe cel color. daca ar fi sa-l schimb acesta ar fi. dar nu cred, le-am schimbat de un an. si plus de asta daca dai cu un servetel pe cartus se imprima tus. probabil banda e de vina. Am imprimanta de vreo 7 ani happy.

| clau1093 explică (pentru clau1093):

Se pare ca a banca a fost e vina. A trebuit sa o schimb :d.

3 răspunsuri:
| Tatu_Alexandra_Ioana_1992 a răspuns:

Am si eu o imprimanta Hp F2180 ca si tine si am patit acelasi lucru, tin sa anunt ca nu a mai fost folosita un timp dar ultima oara a functionat.I-am pus cartuse noi dar degeaba acelasi beculet rosu se aprinde si refuza sa printeze..ma poate ajuta si pe mine cineva?