| DarkMirror a întrebat:

Am o întrebare. Ce job credeți ca mi s-ar potrivi? Îmi plac f f f mult calculatoarele nu există absolut nimic despre calculatoare care eu să nu știu, nu plec nicăieri fără un modem în buzunar și in celalalt sticku de 30 GB (nu gasiti, e la comanda). Ms mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oportunităţi sunt multe, trebuie să te axezi pe o ramură a informaticii - hardware, software, graphic design..., faci o facultate ("Automatică şi Calculatoare", de ex.), te faci inginer (îţi recomand), începi de jos, capeţi multă experienţă, fiindcă asta se caută în primul rând, experienţa, nu numai diploma. În urma studiilor, poţi să te faci profesor (universitar) de matematică sau informatică. Sau poţi face design de hardware/software (depinde pe ce te axezi), analist, inginer consultant etc.
Bani poţi să faci şi ca reparator etc., fără niciun studiu (bineînţeles că nu recomand să-ţi iroseşti talentul aşa). Este un domeniu atât de vast, încearcă mai multe ramuri şi vezi care te pasionează. Românii şi est-europenii au, în general, înclinaţie spre informatică, aşa că va exista concurenţă. Succes!

7 răspunsuri:
| ♥Băăăăăă♥ a răspuns:

Pai na daca ii asa numai pe baza de informatica. is mi de job-uri pentru asta de la creearea programelor pana la mondarea numai a niste lucruri in calculator de a repara calculatoare.[depinde ce iti place sa faci si cat ai vrea sa te consumi fizic sau mintal on the phone bafta:*

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Programator

| Saya a răspuns:

Salut

Depinde ce varsta ai... daca esti la inceput de drum poti alege un liceu co profil mate info si apoi facultatea in domeniul informaticii.Nu uita ca domeniul acesta e suprasaturat pentru ca toti tinerii sunt foarte interesati de acest domeniu. Apoi poti alege orice job care deriva studiilor tale.Bafta!

paa

| Ana_8420 a răspuns:

Cu siguranta informatician!

Iti recomand sa te indrepti spre asta. Se pare ca ai talent!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slujba de parazit.calculator,mancare,nani.cea mai reusita cariera. zici ca nu pleci nicaieri fara? da, mai si pleci? in cazul asta m-am inselat.scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Nightnday taci ca esti proasta mereu te bagi unde nu stii

| mihaelabr a răspuns:

Ce varsta ai? doar asa ne putem orienta...