| DontAsK a întrebat:

Am o intrebare doar pentru cunoscatori. Am un laptop Asus X51RL. OK, pana acum cateva zile nu am avut probleme cu el. Pur si simplu dintr-o data nu imi mai pot vedea in Device manager, Display adapter-ul. Placa video e integrata, intrebarea mea e, ori e stricata, ori are alta problema. Am incercat toate driverele, update-uri, orice, deci nu as vrea raspunsuri de genul " nu ai instalat ceva cum nu trebuie ", nu se pune problema, singura problema e ca nu imi recunoaste Display adapterul. Nu am avut probleme cu el pana acum, si chiar ma pricep la calculatoare foarte bine. Tind sa cred ca e o problema de hardware...pareri?

3 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Daca nu apare in devaice si eu tind sa cred ca e o problema hardware sau firmwarul placii sa deteriorat, si nu ti-o mai recunoaste, Iti afiseaza ceva pe monitor?

| DontAsK explică:

Nu imi afiseaza nimic, oricum o sa incerc la un service clar, dar ma gandeam asa ce ar putea fi oare, la asta m-am gandit si eu... o sa revin cu raspunsul cand o sa aflu de la service care era problemawinking mersi amandurora

| jeek0 a răspuns:

Nu cred. daca ai avea placa video stricata sigur ai avea probleme vizibile. clar vizibile. daca nu vrei raspunsuri de reinstalare incearca macar sa vezi ce e activat dintre driverele instalate.