| Dankent a întrebat:

..Eu am un monitor ROG PG248Q si o placa video gtx 1080
Am incercat sa conectez un monitor BenQ VZ2350 iar dupa ce am facut asta, monitorul meu principal a inceput sa se vada nasol...Ma refer ca scrisul se vede pixelat iar culorile sunt foarte luminoase, deranjante la ochi... Aveti idee ce trebuie sa fac?
http://prntscr.com/i41n1c

Răspuns Câştigător
| TheSinneʀ a răspuns:

Ce sistem de operare folosesti? Daca folosesti platforma windows, intra in setarile placii video si da-i autodetect pentru rezolutie, calibreaza-l dupa placul tau. Spor