| iLL3GaLL a întrebat:

Normal calculatorul meu este praf are doar 1.50 RAM si e cumparat in 2005. Dar calculatorul tatalui meu are 2.00 si e cumparat in 2011 si merge perfect.Eu normal ma joc pe calculatorul lui. Faza e ca el are Windows XP SP2, iar la unele jocuri imi cere SP3.Am vazut cum se instaleaza.Dar mi-e frica ca poate se strica ceva.Intrebarea este: Sa instalez SP3 sau nu.
Apropo SP2/3 = ServicePack2/3 (pentru cei care nu stiu)

Răspuns Câştigător
| danimotenel a răspuns:

Nare de ce sa iti fie frica, uitete pe siteul oficial Microsoft, daca ai windows fara lincenta si instalezi sp3 -u oficial s-ar putea sa iei in program de la Microsoft care te bate la cap sa cumperi licenta, daca sa intampla asa cauta pe net remove wga, il download si il deschizi.

| iLL3GaLL explică (pentru danimotenel):

O sa stearga ceva? Caci faza e ca este a lu taicamiu PC-ul si vreau sa-l instalez fara sa stie si fara stricaciuni big grin

| danimotenel a răspuns (pentru iLL3GaLL):

Nu cred, iti bagi sp3 facand update la windows, doar daca ai cu licenta sau http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24

3 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Pai daca nu stii (sau nu esti sigur pe sine) nu instala sp 3 ca mai rau il strici. Cheama pe cineva (de la firma de internet) sa-ti faca. Ii dai si tu 40-50 ron si gata. Succes!