| alexboss2020 a întrebat:

Oare de ce imi plac asa de mult pc-urile? Asta e job-ul meu fac configurati si lucrez in tot ceea ce inseamna IT, de mic copil de la varsta de 12 ani a inceput sa ma pasioneze.La 17 ani putea sa spun ca stiu sa instalez windows, fac configuratie, software, overclocking.
Oare e bine ceea ce fac? Adica eu as face configuratii oamenilor si pe gratis doar sa ma simt aproape de componente! Si bineinteles in timpul liber fac alte chesti smechere daca as putea sa spun asa! Nu vreau sa ma considerati un dependent care sta 24 din 24, ma ocup de asa ceva doar in timpul serviciului!

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Gastigi bani cat sa traiestiwinking? atunci nu are nimic ideea este sa muncesti ce iti place.

57 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Zaygon):

Citeste ce parere au clienti despre depanero cel mai mare service aiurea, multi fac aiurea si in graba, la noi in Timisoara tot IT e si aia care decodeaza telefoane

| Paraschiva_Plesca_1971 a răspuns (pentru alexboss2020):

Stai linistit mai, era doar o gluma proasta, nu pune totul la suflet

| alexboss2020 explică (pentru RAY):

Te felicit! Sa castiga bine! Fa ceea ce iti place!
Chiar nu stiu cui sa ii dau raspunsul castigator!

| RAY a răspuns (pentru alexboss2020):

Man daca omul are un sistem jalnic ce sa i faci? cateodata nu poti sincer si sa-i spui ca a cumparat un laptop prost, vineri am instalat un laptop avea cpu 1, 1 ghz ma uimit

| alexboss2020 explică (pentru Paraschiva_Plesca_1971):

Nici chiar asa!

| P4rAd0x a răspuns (pentru alexboss2020):

Eu o propun pe misfatadelatara. big grin

In orice caz, eu cred ca exagerati pe tema asta. Pana la urma e ceva ce chiar se cauta in Romania, e si asta un mod corect de a face bani. Nu stiu de ce ar rade cineva de chestia asta, pana la urma trebuie chiar apreciat ca sunt oameni care incearca sa castige un ban corect pentru a trai mai bine, facand exact ceea ce il pasioneaza.

| alexboss2020 explică (pentru RAY):

Momentan am 2 PC-uri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexboss2020):

Te asteptam cu prezentare celor doua

| missfatadelatara a răspuns (pentru P4rAd0x):

Lasă băiatul ca dacă nu e lăudat, se simte ofensat.
Și din moment ce asta lucrează, mi se pare firesc ca lui alex(non)boss să-i placă PC-urile.

PS: Bravo ție Alex, ești un geniu și cu toții ne închinăm în fața inteligenței tale supreme. Faci ceva unic, ce nimeni nu mai știe sa facă. O sa devii al doilea Donald Trump dacă o ții tot așa. O să-ți cerem cu toții ajutorul când Windows-ul n-o să mai funcționeze și Mac-urile or sa fie prea lente. Atunci o sa vii tu și o sa inventezi un nou sistem de operare care o sa revoluționeze viitorul. Abia aștept Epoca de Fier a Viitorului.
PPS: Nu glumesc deloc.☺

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"instalez windows, fac configuratie, software, overclocking.".
Si eu stiu sa fac asta, ce naiba. laughing

| Superior a răspuns:

Si eu sunt ca tine happy In viitor intentionez ba chiar sa cumpar componente de top doar sa le pun in vitrina, sa le miros si vad.

| alexboss2020 explică (pentru Superior):

Eu nu miros componentele si le pun in vitrina eu le forjez la maxim!

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

Ha ha ha! Cred ca nu intelegi ce inseamna software in adevaratul sens al cuvantului! Mai ai mult de munca copil de 13 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexboss2020):

Poti sa imi explici daca vrei. laughing

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

A8 6600k
12gb
rx 460 etc
E PC-ul meu vechi de mult timp
Al doilea cel cu ryzen pe care nu o sa il ai niciodata o sa il prezint mai tarziu e surpriza, oricum link video! Nu te mint e mult de munca
uitate la titlu!
https://youtu.be/IQ6uGunT3Vw

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

PC-ul meu vechi si am si cu ryzen dar nu il arat acum, nu veau sa mint pe nimeni
https://youtu.be/IQ6uGunT3Vw

| Cristian0561 a răspuns:

Windows-ul este usor de instalat, overclock-ul il faci dupa ce te uiti la un video

| alexboss2020 explică (pentru Cristian0561):

Dar ce e pe partea software? E si asa usor! Ce am facut eu acolo ma refer la software nu se invata doar uitandu-te la un video!

| mudokins78 a răspuns (pentru alexboss2020):

Daca nu la-i luat din prima, ..mai invata!
incepi pe dos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexboss2020):

Cum adica nu o sa-l am niciodata...de cand poti tu sa judeci ce si cum, iar, dupa 2 pagini de citit printre textele tale care cerșesc atentie, nu iti dau nici 12 ani. poate gresesc, ori esti o persoana cu un IQ alcatuit dintr-o singura cifra. M-am adresat frumos, nu astept surprize, iar tu incerci sa ma tratezi inferior tie, de parca ai manca supa cu 2 linguri.
Daca ai ryzen 1700, astept un test in cinebench atat in single core cat si multi. Eu il am tactat la 4ghz constant, 1.425 Vcore, ajutat de2 placute corsair vengeance cu XMP activat tactate la 3000mhz, cu timinguri 15-17-17-39
Cinebench R15 scoruri
Single core: 162
Multicore: 1764

Astept marea surpriza

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

Scuze frate, dar nu ma judeca am 22 ani si asta stie toata lumea pe toate retelele de socializare!
Am spus scuze deoarece eu credeam ca esti un hater cand ai spus" te asteptam cu prezentarea celor 2" sa stii ca in mintea mea a sunat altcumva! Dar nu conteaza
In single core am 160 si in multicore 1758 eu nu am chiar fix 4ghz imi arata 3.978 etc!
Cum am spus in mintea mea a sunat altfel comentariul tau, poate si din cauza ca eram nervos am avut o problema personala!

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

Si 1.400 Vcore!

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

Hai sa lamurim ultimul lucru fara sa ne certam!
Sa zicem ca am 12 ani atunci tu inseamna ca ai 10 ani deoarece inseamna ca esti mai pros* decat mine daca ma bagi in seama.Eu mi-am spus parerea.Tu poti sa consideri ca am 12 ani fa ce vrei, tot scandalul a inceput pentru eu credeam ca esti troll sau hater!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexboss2020):

Doar un idiot care a descoperit si el niste tehnologie, mda..saracu' de tine.

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

Mda.......multumesc de parere dar am sa trec pe langa ea!

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu te-am jignit sau ti-am spus ceva de rau, du-te si joaca-te cu prieteni tai!

| alexboss2020 explică (pentru anonim_4396):

Ai vrea tu sa ai tehnologie!