| TheQuestioner a întrebat:

Am o intrebare, pe celalalt calculator al meu am luat cumva un cal troian, cert e ca atunci cand scrie starting windows in secunda 2 se innegreste ecranul si scrie un mesaj lung si se restarteaza si tot asa, singur e virusat. Acum vreau sa va intreb, daca bag cd-ul de instalare al windowsului inainte ca sa apuce sa se deschida incepe instalarea? Si daca da virusul se sterge sau ramane? Nu stiu ce sa ma fac...

Răspuns Câştigător
| Radoi21 a răspuns:

Deci bagi CD-ul cu windows, si instalezi windowsu din nou apasand pe f9 dupa ce deschizi pcu, iti arata acolo cand trebuie sa apesi, sau pe "del" si il instalezi din bios, daca stii cum. Si nu e neaparat sa stergi tot din pc daca instalezi din nou windowsu. Daca nu stii sa faci asta cheama pe cineva care stie(un specialist la informatica, ceva.)