| XTeamDub a întrebat:

Am o intrebare pe LG L5 II cand downloadez ceva mi se stocheaza pe memoria interna si daca intru la >>setariaplicatiidau pe aplicatia >respectivamutare in cardul sd(asa am impresia ca e la orice telefon)nu se muta pe cardul meu de 8GB de ce? ce trebuie facut dau funda la primul raspuns care functioneaza.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva-ul acela ce este? Din cate imi dau seama este o aplicatie. Aplicatiile de regula se duc in memoria interna pentru o mai buna functionare a telefonului.Foarte putine aplicatii se duc in card.De obicei cele mai putin importante.In card se duce muzica, video, poze.Automat.Asa este de obicei la toate telefoanele.

| XTeamDub explică (pentru darrio2007):

Da dar intrebare era cum sa fac sa mi se stocheze pe card ca vreau mai multe jocuri de ex: de la gameloft. am intrat la stocare si am dat setari si nu imi apare unde sa zic unde vreau sa mi se stocheze pe card si vreau sa stiu cum fac

| vladivlad a răspuns:

Ai 3 optiuni pentru a verifica 1 intra in setarile telefonului da la setari memorie externa si ar trebui sa iti arate stocare in memorie externa si da ok 2 daca cardul este nou trebuie sa ii faci niste setari 3 fa o proba cu un alt card daca nici asa nu merge du-te cu telefonul la reparat. succes!