| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU..am o problema cu laptopul ..ieri am aprins laptopul si in urmatoarea secunda am realizat ca vreau sa ii scot bateria si laptopul se incarca si am apasat pe butonul off pentru al inchide apoi cand l'am aprins mi-a aparut asta "please activate windows " si imi dispare imaginea de pe desktop si ramane desktopul negru ce este de facut in acest caz si as dori sa imi explicati putin si problema pe care o are si ce a dus la asta (in rest merge ok )? multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai windows cu licenta

| FashionVictim93 explică (pentru suntserios):

Si ce este de facut? il am de un an si nu mi-a facut probleme de genul

| sakki a răspuns:

Ce windows ai? daca ai windows xp descarca asta : http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml si nu o sa mai ai probleme!

| FashionVictim93 explică (pentru sakki):

Am windows7... m-am documentat pe net si am aflat oarecum problema... il am piratat si a expirat din pacate si imi trebuie codul pentru licenta sau adio windows in 30 de zile. am cont facut la Microsoft dar nu stiu ce am de nu folosesc ceea ce au ei pe site programe originale etc. in fine. multumesc mult happy