| Maria9Maria a întrebat:

Am o mare problema! Nu ma pot loga nici pe yahoo mess, nici pe yahoo mail!
Pe yahoo mail cand incerc sa ma loghez cu id-ul si parola mea, imi apare sa schimb parola... dar tot nu functioneaza! Uitati c-mi apare:
Contul de Securitate Yahoo! a identificat un posibil risc pentru contul dumneavoastră.
Draga Maria,
De siguranță contul dvs. este prioritatea noastră.
Am detectat o activitate neobișnuită în contul dvs. și, ca urmare l-am blocat temporar pentru protecția dumneavoastră. Puteți debloca contul dvs. imediat prin schimbarea parolei.
Curent Parola

Noua parolă
Puterea parolei

Re-tip New Password
Care este riscul de securitate la contul meu?
Pot avea încredere în această pagină
Sfaturi pentru o parolă puternică

MA PUTETI AJUTA?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,acel mesaj e cand cineva incearca de pe alt calculator sa intre in contul tau.Deoarece a incercat sa tasteze parola sau id-ul tau, cei de la securitate au blocat contul si ti-a trimis acest mesaj.Ca urmare,tu trebuie sa schimbi parola. bagi parola ta mai intai, apoi pe cea noua, o repeti pe cea noua si dai ok sau next ce zice acolo. Sfaturi pentru o parola puternica nu am cum sa-ti dau. Poate fi compusa neaparat la inceput cu o litera mare, apoi urmata de ce vrei tu. Poti baga litere si cifre amestecate, ceva ce stii tu care sa-ti reamintesti imediat.E foarte posibil ca la introducerea noii parole sa iti dea ceva scris in rosu, alaturi de parola noua.Acolo iti va spune daca e puternica sau daca trebuie introdus ceva anume.De exemplu parola ta sa inceapa cu o litera mare.Succes.eci...cineva a incercat de mai multe ori sa intre in contul tau, si ca urmare contul a fost blocat.

2 răspunsuri:
| bogdanz04 a răspuns:

N-ai mai intrat pe messenger de mult timp, ti-au blocat contul si ca sa intri trebuie sa-ti shimbi parola

| Maria9Maria explică (pentru bogdanz04):

Scuza-ma? Am intrat ultima data ieri pe mail si mess si a functionat! Nu este asa cum spui tu... Apoi, cand vreau sa-mi schimb parola, spune ca parola veche pe care o intruduc, nu corespunde cu cea reala (desi aia este parola mea). Inseamna ca mi-a fost schimbata parola iar eu cand dau sa o schimb, imi spune ca este incorecta!