| lavinia28 a întrebat:

Am o multifunctionala HP Photosmart C4480 care nu mai merge. Imi scrie "Cartuse de imprimare incompatibile" si nu merge deloc. Am incercat sa scot cartusele, numic. Inainte de a scrie asa am vazut ca, culori mai erau (deci nu erau goale cartusele), si chiar daca nu ar mai fi culoare ar trebui sa mai mearga ald negru (cum a mers si alta data). Poate cineva sa imi dea vreo idee? Sau credeti ca sunt obligata sa o duc la reparat?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sau cumpără-i cartuşe compatibile şi vezi dacă merge. Şi dacă nici aşa nu merge atunci la service cu ea.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cumpără alte cartuşe. Probabil tu le reumpli, ceea ce este OK însă la HP e o problemă: Tot scoţându-le şi băgându-le la loc, partea aceea de contacte care se atinge cu contactele carului imprimantei, se deteriorează.
Ia un spray cu silicon şi dă pe contactele cartuşului. Sau, mai ieftin şi mai simplu (dar şi uneori mai ineficient) dă cu radiera peste contacte şi apoi bagă-le din nou. Sunt şanse mari să meargă.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-i cartusele. Li s-a ars chip-ul.