| Sebastian9801 a întrebat:

Am o nedumerire intre editiile windows 8, am vazut ca sunt mai multe, care cea mai buna, sau care sunt diferentele intre ele? si astept niste pareri, daca lati incercat, la ce e bun si l ce nu, cum se foloseste, simplu, complicat......parerile voastre...
Multumesc, anticipat!

Răspuns Câştigător
| MAX4456 a răspuns:

Iti recomand windows xp(cu windows xp nu iti mai bati capul cu vai de mine, windowsul meu e prea vechi si bla bla bla. windowsul ala este cel mai bun si nimeni nu o sa zica ca windowsul tau e vechi, ca nu o sa stie cand a fost facut!). Mult noroc

| Sebastian9801 explică (pentru MAX4456):

Mrs pentru parere, dar intrebarea mea este cum functioneaza windows 8 nu care este cel mai bun...

| Userses a răspuns (pentru MAX4456):

Taci dracu' cu XP-ul tau! rolling on the floor Lumea mai evolueaza!

| MAX4456 a răspuns (pentru Sebastian9801):

Scuze,dar pe asta chiar nu o stiu! cred ca functioneaza exact ca celelalte, doar ca este mai rapid(parerea mea).

| MAX4456 a răspuns (pentru Userses):

Vezi ca poate iti opresc eu contul ala ca sa te saturi!

| MAX4456 a răspuns (pentru Userses):

It opresc eu contul ala ca sa te saturi si sa nu mai injuri!

| Userses a răspuns (pentru MAX4456):

Nu mai fi asa frustrat, copile! Pe aceeasi placa pot merge si eu sa spun ca-ti poate fi oprit contul pentru ca postezi irelevant(nu a intrebat nimeni despre ce ai postat tu). Insa n-o sa reusesti tu sa ma dai afara de pe site. Sunt mult prea departe de acel prag.

| MAX4456 a răspuns (pentru Userses):

Cine spune?

| MAX4456 a răspuns (pentru Userses):

Sa stii ca statusul me de junior nu ma lasa, dar intr-o zi sa vezi tu!(si nu crede ca ma pacalesti pe mine ca nu o sa reusesti!)

11 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://laptopnews.ro/......motii.html
Gasesti aici mai multe detalii! Succes!

| Userses a răspuns:

Editia Enterprise este cea mai completa editie a Windows 8. Este si cea mai scumpa, evident. Practic, este echivalenta Ultimate de la Windows 7.
Windows 8 are 4 editii principale: Windows 8 RT(pentru tablete cu procesoare ARM), Windows 8(versiunea standard pentru utilizatorul de rand), Windows 8 PRO (pentru entuziasti, utilizatori avansati ce au nevoie de caracteristici aditionale, utilizatori mai pretentiosi; aceasta versiune vine de obicei si cu tabletele sau PC-urile mai performante, chiar high-end). Si mai e editia Enterprise dedicata marilor companii sau acelora care vor sa exploateze toate facilitatile Windows 8.
Windows 8 e excelent daca ai ecran touch-sensitive. Altfel, nu prea merita. E mai bun ca Windows 7, insa diferenta dintre cele 2 versiuni de Windows nu e atat de semnificativa ca sa te faca sa consideri necesar un upgrade. Dar daca esti curios, esti liber sa-l testezi gratuit 90 zilewinking. Poti descarca editia Enterprise chiar de pe site-ul Microsoft. Daca te vei convinge ca merita atunci il vei pastra, altfel, nu e o problema. Crede-ma ca Windows 7 va mai ramane baza o buna perioada, intrucat e destul de dificil sa faci tranzitia la Windows 8 pentru a beneficia de toate avantajele lui.

| Sebastian9801 explică:

Mersi al toti, as vrea sa va dau la toti funda dar nu se poate