| Zapa12 a întrebat:

Am o nelamurire.
Cablu de la RDS era conectat la calculator.Acum am un laptop si am incercat sa bag cablu si in el.Nu se conecteaza, nici nu speram asta, dar ma intreb daca am cum sa instalez. programul ala sau ce-o fi el si care pot sa bag parola si idu[pentru ca presupun ca poate fi folosit si pe alt calculator].

Cum se face?

Răspuns Câştigător
| hiphopbeatz a răspuns:

Pai simplu te duci la network connections apoi set up a new network connection.si alegi PPoe si bagi acolo id-ul si parola.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca nu ai bagat tu cablul de net unde trebuie. Eu folosesc frecvent acelasi cablu, cand la calculator, cand la laptop. Mai uita-te si vezi exact unde trebuie sa bagi cablul ala.

| dragosh69 a răspuns:

Trebuie sa te duci in control panel ( la laptop evident ), apoi Network Connection. Alegi de acolo new connection, conect to internet, la urmatorul ecran " set up my connection manually, apoi alegi " connect using a broadband connection than tequires a user name and passowed ", in urmatoarea fereastra bagi un nume, de ex RDS, iar la doua clicuri mai departe iti completezi ecranul respectiv cu userul si parola de la rds. Bafta