| Mikasa a întrebat:

E vreo posibilitate sa imi instalez routerul, dar fara un cablu care il conecteaza la calculator?

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dacă e wireless, da.

| introduaicinumele a răspuns:

Nu pentru ca daca ai putea sa-l setezi prin wireless ar putea orice care ti-a aflat parola sa ti-l reconfigureze. trebuie sa fie conectat prin cablu ca o confirmare ca este al tau, intelegi?

Cablu de internet gasesti mai peste tot, iar dupa ce l-ai configurat poti sa scoti cablul, dar totusi, daca ai un PC prin cablu ai viteza mult mai mare decat prin wi-fi.

| akbaa a răspuns (pentru introduaicinumele):

Serios,tu chiar crezi ce spui?

| introduaicinumele a răspuns (pentru akbaa):

Da! Nu se poate configura un router wi-fi prin wi-fi! Tata lucreaza in domeniu de multa vreme. asa ca shut up!

| akbaa a răspuns (pentru introduaicinumele):

Pe langa faptul ca la cei 14 anisori ai tai, n-ai inca uscata cerneala de pe buletin, incearca sa nu dai sfaturi din auzite.Cat priveste modul de a te adresa, se vede ca esti fiul unuia care, probabil, intinde cabluri pe la RDS.

| NoLoveNoStress a răspuns:

Nu!

| DeyutzaDeea a răspuns:

Nu, la calculator nu cred ca se poate, cel putin mie nu imi merge, dar daca ai wireless, se poate la laptop. happy

| sLowSpawN a răspuns:

Nu straight face

| akbaa a răspuns:

Desigur,trebuie sa fie wireless. Daca nu ai unul, iti recomad pe cel mai popular router http://www.pcgarage.ro/routere-wireless/d-link/dir-615-wireless-n-router/

| akbaa a răspuns:

Pe langa router wireless, la calculator trebuie sa ai o placa de retea wireless http://www.pcgarage.ro/placi-de-retea-wireless/ sau un adaptor wireless http://www.pcgarage.ro/adaptoare-wireless/