| cl4ud1u40 a întrebat:

Am o placa ddr2 de 2gb si vreau sa-mi mai pun una tot de 2 si imi da o eroare, nu mi se deschide compu isi da restart in continu, am incercat sa formatez windows-ul si nici ala nu porneste imi da alta eroare. Stie cineva ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Baga o placuta de ddram intr-un socket, lasa un socket liber si baga a 2a placuta in al 3 lea socket. asa scrie acolo. uite pagina oficiala a placii tale de baza! http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2893#sp

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Zi-mi EXACT modelul placii de baza! precum si placuta ram ce vrei sa o pui, ce frecventa are!

| cl4ud1u40 explică (pentru florin1979):

Placa de baza e Gigabyte EP31-DS3L si placa ram e de la ADATA DDR2 800

| cl4ud1u40 explică (pentru florin1979):

Mersi mult o sa incerc acum

| cl4ud1u40 explică (pentru florin1979):

Am bagat cum ai spus, da merge, se deschide dar imi arata ca am doar 2 gb.

| florin1979 a răspuns (pentru cl4ud1u40):

Baga o placuta de ddram intr-un socket, lasa un socket liber si baga a 2a placuta in al 3 lea socket. asa scrie acolo. uite pagina oficiala a placii tale de baza! http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2893#sp