| dumitru a întrebat:

Vreau sa imi instalez windows xp peste windows 7 si nu pot. Practic bag CD-ul dau restart la PC apas scape in continu si nu mi se intampla nimica, imi porneste windowsul vechi, normal ar trebui sa imi apara meniul bios cand trebuie sa fac partitiile etc. Am inteles ca trebuie sa modific niste setari in boot menu...

5 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Trebuie sa apesi f12 si sa dai sa booteze de pe dvd-rw, apoi apesi orice tasta cand iti apare press any key...
Ai mai instalat pana acum windows-ul?

| dumitru explică (pentru tteo92):

Da windows 7

| dumitru explică (pentru tteo92):

Eu am doar tab si delete atat imii zice si f12 nu merge

| tteo92 a răspuns (pentru dumitru):

Atunci apasa delete si trebuie sa iti apara bios-ul si pe undeva pe acol, depinde de placa de baza, trebuie sa fie o optiune dvd-rw si apesi pe ea apoi iesi din bios si instalezi.

| xCatalin222222 a răspuns:

Verifica in Bios daca ai sa booteze prima data de pe DVD-RW