| JusTPauL a întrebat:

Am o placa de baza P4P800-E Deluxe BIOS version 1009
De ce nu-mi merge sunetul, acum 2 zile mergea...

13 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Rezolvare:start>run[executare] scrii comanda: services.msc,si dai ok iti va afisa toate sevicile ce ruleaza in Windows, cauti seviciul Windows Audio, click dreapta pe el il treci pe automat si dai ok.

| JusTPauL explică (pentru jhonny999):

A fost umblat acolo la inceput cand mergea sunetul
Poti sa ma ajuti cu asta?
http://www.tpu.ro/......u-de-unde/

| jhonny999 a răspuns (pentru JusTPauL):

Adaptorul audio il folosesti cind placa de sunet este defecta.De obicei la unele Laptopuri placile de sunet sunt inegrate si nu au sloturi pentru placa de sunet dedicata, si necesita inlocuirea Placi de Baza, si ca o solutie de compromis au aparut aceste adaptoare audio via USB

| JusTPauL explică (pentru jhonny999):

E la unitate pus, deci poti sa ma ajuti cu ceva drivere?
Posibil sa se fi sters...

| jhonny999 a răspuns:

De obicei drivarele au o foarte mare importanta si sunt greu de recuperat.O solutie mai simpla de recuperare a unui drivar compatibila cu PC nostru este downloadarea lui de la Producator, De obicei producatori Placilor de Baza ne pun la dispozitie si drivarele necesare.Scrii in Google seria Placi de Baza intri pe site-ul producatorului si downloadezi drivarele compatibile cu Placa ta de Baza.

| JusTPauL explică (pentru jhonny999):

Asta am facut dar am nevoie de cel de la stick.

| jhonny999 a răspuns:

Lasi adaptorul conectat. intri in Google si scrii Tousles drivers,in pagina care apare, selectezi Mes Drivers, in pagina afisata apare scris cu albastru MaConfig click pe el in fereastra aparuta click pe start la detection, click pe install si il instalezi in Pc. dupa aceia revii la pagina ulterioara, dai click pe butonul Lancer la Detection iti va scana computerul si iti va arata drivarele compatibile, download si install drivarul audio.

| jhonny999 a răspuns (pentru jhonny999):

Ce Windows ai instalat.

| JusTPauL explică (pentru jhonny999):

Xp Sp 3, vrei sa-mi lasi in privat si un id de mess?

| K0sti a răspuns:

Eheee, 2 zile, o vesnicie, se pot intampla multe in 2 zile. Ce ai facut tu ca sa elimini cauzele. Ia povesteste-ne tu noua.

| JusTPauL explică (pentru K0sti):

Pay nimiclaughing Deci mergea dar dupa ce am repornit pc-ul nimic, si am instalat o gramada de drivere

| K0sti a răspuns (pentru JusTPauL):

Pai asa se face? Daca ai amestecat la drivere aiurea, sa vezi cum te paste pe tine o reinstalare de windows...

| JusTPauL explică (pentru K0sti):

Pay am mai dezinstalat din ele si tot am reinstalat.