| TheBest1 a întrebat:

Am o placa video dedicata. E un HIS ATI Radeon X1550. Mi-am reformatat calculatorul si am dus placa video la reparat unde mi-a schimbat cooler-ul pentru ca s-a ars. Tipul mi-a spus ca merge dar cand o conectez la monitor nu-mi da semnal. Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

O duci înapoi și-i spui că nu mai merge.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Vorbeste cu acel service si intreaba daca a testat placa ta video, sa nu te duci pana acolo degeaba. Scoate bateria de la bios(20 min) si memoriile, placa video, le montezi si repornesti computerul. Inainte iti cere sa treci data si ora in bios. Vezi daca face la fel. Bafta!

| TheBest1 explică (pentru valentin75):

A testat-o.

| TheBest1 explică (pentru valentin75):

O sa incerc.

| valentin75 a răspuns (pentru TheBest1):

Salut! Urmeaza pasii mentionati mai sus, vezi daca face la fel. A testat placa video, era normal sa zica asta. Trebuia sa-i zici ca la tine nu iese semnal. Cu o guma de sters curata pinii de la placa video, sa fie o radiera mai moale, nu apesi foarte tare. Incearca sa-i cureti inainte sa o montezi. Daca ai cu sufla si slotul video, nu baga nimic in el sa-l cureti, normal se da cun un spary. Nu cred ca ai asa ceva. Incearca varianta cu radiera pe placa video, doar pinii de contact pe ambele parti. Bafta!